Szampon Snape'a

Dropsy Dumbla ogłaszają niepodległość

IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Rozrywki Chatboxowe

Go down 
AutorWiadomość
Aria Foster
Admin

Female Liczba postów : 12

PisanieTemat: Rozrywki Chatboxowe   Wto Lip 23, 2013 7:55 pm

Zacznijmy od samej mechaniki. Czynności wykonywane przez postać umieszczamy w "**" albo "<>".

Przykład:
Aria: *podnosi dupsko z krzesła* ... Coś powiedziała?!

Jak widzimy, same wypowiedzi nie muszą być w żadnych zawijasach. Jednak, jeśli chcemy oznajmić myśl postaci, używamy kursywy, czyli znaczków "[ i] [/ i]" (bez spacji).

Przykład:
Aria: *wystawia łapsko w jego kierunku* Miło mi, jestem Aria... Wygląda na totalnego kretyna-

A co, jeśli chcemy porozumieć się z userem, a nie z samą postacią? Nic trudniejszego. Wszelkie rozmowy nie związane z fabułą, takie, które rozgrywane są między graczami umieszczamy w nawiasach: "()" albo "[]"

Przykład:
Aria: [Nie wiem, co z nimi, ale ja jadę do Szczecina. Jutro mam pociąg o 6]

Świetnie, czyli samą mechanikę wypowiedzi już znamy. A co jeśli chodzi o stylistykę, zasady i wszystko to inne?

Czynności piszemy w czasie teraźniejszym, czyli wszystko, co robi nasza postać dzieje się tu i teraz.
Wszelkie potyczki, docinki czy morderstwa.

Przykład:
Himi: *trzęsie Arią* Wstawaj, głupia!

A zaklęcia? W końcu to forum o Harrym Potterze i nie możemy zakazać walk. Oznaczamy je za pomocą pogrubienia, czyli [ b] [/ b] (bez spacji).

Przykład:
Aria:.... Osz ty mały, FURNUNCULUS!

Jest jeszcze jeden aspekt, nie przymusowy, jednak urozmaica grę. Zamiast kilometrowych wykładów o mimice twarzy swojej postaci, można używać tzw. emotnikon tekstowych, czyli: D:, D:<, <:, >:C, :C, C:, 8D, D8< i tym podobne.

To tyle. W razie pytań, proszę pisać do Administracji na PW. Z Chęcią odpowiemy!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://szampon-snapea.forumpolish.com

Rozrywki Chatboxowe
Powrót do góry 
Strona 1 z 1